Co można zrobić z kordonka?

nicie

Kordonek bierze swoją nazwę od francuskiego słowa cordon, które oznacza skręconą nitkę. Korzysta się z niego najczęściej przy użyciu szydełka lub igły. Kordonki występują w wielu kolorach, grubościach i rodzajach. Mogą być metaliczne albo wielokolorowe. Ta różnorodność sprawia, że jedynym ograniczeniem do tworzenia jest wyobraźnia.

Dodatki do domu wykonane z kordonka

Kordonek jest materiałem, z którego można wykonać nieograniczoną ilość dodatków i ozdób do domu. Od bardzo dużych przedmiotów, po maleńkie.
Przykładem są np. koce i narzuty na łóżko. Mogą być jednokolorowe albo zrobione z wielu połączonych ze sobą kwadratów. Kwadraty te mogą mieć wzór w środku. Dzięki temu możliwe jest stworzenie niepowtarzalnego koca. Taki przedmiot jest wspaniałym pomysłem na prezent. Do kompletu warto wykonać poszewki na poduszki.
Innym pomysłem są ozdoby choinkowe. Z kordonka można wykonać krochmalone bombki, czy aniołki, płatki śniegu, a także inne kształty.
Dość popularne jest tworzenie serwetek, obrusów, podkładek pod kubek, zazdrostek i firan na szydełku. Dają one swojski, kojarzący się ze wsią klimat.
Przy pomocy kordonka do szydełkowania można także ozdobić różne domowe przedmioty przy użyciu haftu krzyżykowego.

Jakie elementy odzieży można wydziergać z kordonka?

Kordonek jest świetnym materiałem do dziergania różnych elementów stroju. Umożliwia on stworzenie cienkiego albo ażurowego materiału.
Przy użyciu kordonka można wydziergać np. bikini. Będzie oryginalne i idealnie dopasowane do kształtów ciała. Do bikini warto dorobić letni kapelusz przeciwsłoneczny z kordonka.
Kordonek jest również świetny do tworzenia biżuterii. Można ją wyplatać, robić na szydełku, dokładać do niej perełki. Jest nieskończenie wiele możliwości.

Kordonek nadaje się także do robienia pięknej koronki i kołnierzyków. Pomogą one wykończyć bluzkę czy sukienkę i stworzyć bardzo romantyczną i dziewczęcą kreację.
Innym dodatkiem możliwym do zrobienia z kordonka jest torebka lub etui na telefon. Stworzą razem świetny zestaw.
Przy użyciu kordonka i szydełka można wykonać również ażurowe narzutki i bolerka.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane