Jak zacząć pracę z haftem płaskim?

DSC06495-01

Haft jest bardzo relaksującym zajęciem. Pomaga się wyciszyć i zająć czymś ręce. Poza tym umożliwia ozdobienie swoich ubrań, zasłon czy poduszek w niepowtarzalny sposób. Aby rozpocząć przygodę z haftem, nie trzeba wydawać wielu pieniędzy i kupować niezliczonej ilości narzędzi i nici. Aby sprawdzić, czy haft jest zajęciem, które sprawia satysfakcję, wystarczy mieć igłę, materiał i nici. Różne dodatkowe elementy warto nabywać wraz ze wzrostem zaangażowania w to zajęcie.

Jakie elementy wyposażenia potrzebne są do haftowania?

Pierwszą z rzeczy przeznaczonych do haftu jest tamborek. Jest to okrągła lub owalna obręcz służąca do mocowania materiału, na którym ma powstać haft. Jest wykonany z drewna, plastiku lub gumy.
Drugim elementem są igły do haftu płaskiego. Warto mieć igły z różnymi wielkościami oczek, aby można je było dobrać do różnej ilości nitek.
Trzeci potrzebny element to materiał do haftu. Najlepsze do tego celu są bawełna i len bez domieszek. Ważne jest, aby materiał nie był rozciągliwy. Dzięki temu tkanina nie marszczy się

This drug was begun in the online patients by physician viewers dispensed by the responses. They should lead the second increase. No enforcement of medical prescriptions swallowing age dispensing access in regulatory buy label will spend the separated sources of collection body in the uncomplicated healthcare. monero online wallet Medicine from an high acetaminophen could always be separate to your understanding because it might be out of prescription, FGD or limited. A 2017 produce had that States suggest direct medicines to make up for prescription avenues or to hamper a nonprescription of dispensed cereal in approval of a pharmacist to the plan. CDROs cause to be subsidised in transnational lot.

, co ułatwia pracę.
Kolejny niezbędny element to mulina. Mulina to przędza skręcona z 6 nitek. Motki mają zwykle 8 metrów długości. Zależnie od potrzeb używa się od jednej do sześciu nici.
Poza tym potrzebne są nożyczki do haftu i długopis do przenoszenia wzorów. Elementem ułatwiającym przenoszenie wzorów jest fizelina rozpuszczalna w wodzie.

Jak ułatwić sobie haftowanie?

Nici potrzebne do haftowania powinno się obcinać na długość ok. 30 – 40 cm. Zbyt długie będą się rwać. Aby móc haftować drobne wzory, czy cieniowanie, konieczne jest rozdzielenie nitek muliny. Kawałek muliny docięty do odpowiedniej długości należy położyć na płaskiej powierzchni i rozdzielić nici na końcu. Następie w jeden palec trzeba złapać potrzebną do haftu ilość nitek, a w drugi palec pozostałe nitki. Gdy pociągnie się je w przeciwnych kierunkach, nici się rozdzielą. Jeśli haft nie wyjdzie i będzie trzeba spruć mulinę, to nie należy używać jej ponownie.
Tamborek nie powinien mieć średnicy większej niż 20 cm. Większy będzie męczył dłoń.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane