Co jest potrzebne do punch needle?

PUNCH NEEDLE - 4 - (Custom)

Na całym świecie metoda haftowania punch needle jest bardzo popularna, jednak w naszym kraju dopiero zdobywa uznanie. Nie wszystkie materiały do niej są szeroko dostępne, ale coraz częściej nawet w mniejszych pasmanteriach można się zaopatrzyć w ciekawe materiały, które pozwolą cieszyć się tą relaksującą techniką. Czy warto? Przeczytaj nasz artykuł, aby upewnić się, że punch needle to coś właśnie dla ciebie. 

Czym charakteryzuje się punch needle?

Wiele miłośników punch needle jest przekonana, że to bardzo nowoczesna technika, która dopiero niedawno została wynaleziona. Jednak to nie do końca prawda, ponieważ już wiele lat temu wykorzystywano ją, aby tkać dywany pośród mniej bogatej części społeczeństwa. Dziś stosuje się ją o wiele bardziej kreatywnie i artystycznie, choć oczywiście przedmioty użytkowe także można przyozdobić tą techniką. 

Punch needle polega na naciągnięciu na tamborek specjalnego materiału, aby wbijać w niego igłę. Po drugiej stronie tkaniny, po pewnym czasie ukaże się pożądany wzór. Często polecane są materiały typu “monk cloth” wykonane z czystej bawełny lub lnu, które służą zarówno osobom początkującym, jak i doświadczonym twórcom rękodzieła.

Co przyda się do punch needle?

Jeśli czujesz, że odnajdziesz się w technice punch needle, będzie ci potrzebnych kilka akcesoriów. Konieczne będą specjalne igły do szycia ręcznego, które kupić w renomowanych pasmanteriach lub hurtowniach pasmanteryjnych. Do wyboru są dwa rodzaje igieł- bez nacięcia oraz takie, w których otwór jest umiejscowiony na całej długości. W przypadku pierwszej możliwości niezbędny będzie także przyrząd do nawlekania. Pomocny może się też okazać tamborek, ale warto kupić taki, który będzie większy niż docelowy rozmiar pracy, aby wygodniej ukończyć dzieło.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane

Dodaj komentarz