Czym charakteryzują się kleje do tkanin?

pexels-cottonbro-studio-6063425

Dla wielu osób, które zaczynają przygodę z szyciem, precyzyjne używanie igły i nici jest dosyć trudne, skomplikowane i pracochłonne. Nic dziwnego, wprawa wymaga wiele czasu. Jednak, gdy potrzebujemy szybko i solidnie skleić materiał, niezawodny może się okazać klej do tkanin.

W jakich sytuacjach przyda się nam klej do tkanin?

Klej do tkanin z pasmanterii to doskonały produkt, który pozwoli nam prosto i precyzyjnie skleić dwa kawałki materiału lub przykleić dane elementy do odzieży. Nie zawsze igła i nitka to najlepsze rozwiązanie w powyższych sytuacjach, natomiast klej pozwoli nam uniknąć problematycznych błędów w postaci zaciągnięć, wystających nitek czy dziur.

Klej będzie niezastąpiony w przypadku szybkiej renowacji, gdy przypadkowo poplamimy ubranie lub zrobimy dziurę. Zamiast męczyć się z nitką, można po prostu nakleić łatkę. Klej będzie również świetnym pomocnikiem w ozdabianiu ubrań cyrkoniami, koralikami lub aplikacjami, ale także w tworzeniu materiałowych bransoletek czy opasek do włosów.

Jak wybrać dobry klej?

Warto pamiętać, że klejenie tkanin nie dotyczy wyłącznie lekkiej odzieży czy dodatków galanteryjnych, ale także tapicerki. Tu praca jest trudniejsza, dlatego warto wybrać w tym celu solidny klej, który spełni swoje zadanie. Klej powinien być przede wszystkim mało wsiąkliwy, ponieważ tapicerskie gąbki i pianki bardzo często mają dużą chłonność i klej musi utrzymać się na powierzchni materiału. Warto także wybrać taki klej, który będzie wodoodporny, aby niestraszne mu było rozlanie napoju na kanapie. Na rynku spotykamy wiele rodzajów klejów do tkanin, które różnią się metodą nakładania, dlatego koniecznie wybierzmy najwygodniejszy. Przykładowo nowoczesne kleje w sprayu są od razu gotowe do użytku i nie wymagają dodatkowych akcesoriów.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane

Dodaj komentarz