Jak zacząć przygodę z haftowaniem?

999 901 007 - 1

Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn zaczyna interesować się robótkami ręcznymi i nieco już zapomnianym haftem. Ci, którzy już zarazili się tym ciekawym, niecodziennym hobby, są zdania, że nic bardziej nie odpręża niż wyszywanie eleganckich haftów na materiale. Warto przekonać się samemu, czy będzie to twój ulubiony sposób na relaks. Jak się do tego zabrać i co najlepiej kupić, aby haftowanie było prawdziwą przyjemnością już na początku przygody? Podpowiadamy w poniższym artykule. 

Co jest potrzebne do haftowania?

Haftowanie jest dziś nie tylko stereotypową ulubioną rozrywką starszej części społeczeństwa, ale również bardzo modnym akcentem. Eleganckie hafty spotykamy na pościeli, odzieży, a nawet na luksusowej bieliźnie, która często cała składa się właśnie z haftowanych kawałków delikatnego materiału. Aby samemu stworzyć własne arcydzieło, warto zakupić kilka rzeczy. Na początku wystarczą igły, najlepiej z dużymi oczkami, mulina w ulubionym kolorze, nożyczki do haftu i oczywiście materiał, z którym będziesz pracować. Pomocny, choć niekonieczny, będzie także tamborek. Warto mieć pod ręką ołówek, którym narysujesz na materiale deseń. 

Od jakiego haftu warto zacząć?

Istnieje wiele rodzajów haftu i trudno określić, który najlepiej nadaje się dla osób początkujących. Zazwyczaj wyróżnia się cztery rodzaje- haft ażurowy, płaski, wypukły oraz nakładany. Inne klasyfikacje wymieniają także haft krzyżykowy, gobelinowy oraz angielski. Jednym z prostszych typów jest haft krzyżykowy, jednak warto wypróbować kilka różnych sposobów, aby znaleźć najbardziej odpowiadający. Pamiętaj, że możesz haftować na różnych tkaninach, a na początek warto poszukać w swoich zbiorach. Może skusisz się na haftowane stokrotki na ulubionych jeansach? Sprawdź w swojej szafie.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane

Dodaj komentarz