Jaką włóczkę wybrać do wykonania makramy?

Processed with VSCO with al1 preset

Makramy już od wielu lat cieszą się wielką popularnością wśród miłośniczek przytulnego stylu boho i nie tylko. Często spotykamy je w prywatnych domach i mieszkaniach, ale coraz częściej obecne są również w hotelach czy kawiarniach. Nic dziwnego, są tak urocze, że każdy w ich towarzystwie dobrze się czuje. Jeśli chcesz samodzielnie wykonać taką dekorację, będzie potrzebna odpowiednia włóczka. Jak wybrać najlepiej? Przeczytaj i sprawdź. 

Czym właściwie są makramy?

Makramy to ciekawe dekoracje, które wykonujemy ze sznurków różnego typu. Sztuka tworzenia makram jest znana już od czasów starożytnych, ale dopiero nie tak dawno stała się bardzo popularna jako ozdoba mieszkań. Co prawda, typowe makramy wieszane są zazwyczaj na ścianach, ale w tym stylu można z powodzeniem zrobić również serwety, ozdoby w stylu kwietnika, czy ażurowe poszewki na poduszki, a nawet oryginalne abażury. 

Z czego najlepiej zrobić makramę?

Wybór najlepszej włóczki do makramy nie jest prosty. I to nie z powodu braku towaru w pasmanteriach. Przeciwnie! Sznurków przeznaczonych do tego typu rękodzieła jest tak wiele, że większość twórców chętnie wzięłaby pod pachę cały regał z włóczkami. Dla początkujących najlepszym wyborem będzie sznurek bawełniany, który może być pleciony lub skręcany pojedynczo albo potrójnie. Jeśli obawiasz się, że na początku możesz robić błędy przy zaplataniu, wybierz sznurek pleciony o grubości 3 mm albo 5 mm, który bez problemu można rozplątać. 

Po czym poznać porządny sznurek do makramy?

Przy tworzeniu makramy warto kupić sznurek dobrej jakości, wówczas nie będziemy mieć problemu z irytującym strzępieniem czy niespodziewanym rozwarstwianiem. Najlepiej wybrać włóczkę od cenionych producentów, którzy dostarczają materiały wytrzymałe i zachowujące kształt.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane

Dodaj komentarz