Jakie kolory włóczek wpisują się w wiosenne trendy?      

123457

Wraz z nadejściem wiosny, cała roślinność budzi się do życia, zachwycając kolorami i różnorodnością. Wiosna inspiruje do schowania głęboko do szafy ciepłych płaszczy, szalików i zimowych butów, a wraz z nimi chłodnej i szarej atmosfery ostatnich miesięcy. Wiosna to czas zmian, także w kontekście robótek ręcznych, zarówno ich rodzajów, jak i samej kolorystyki.  Podpowiadamy, co dziergać w najcieplejsze miesiące w roku oraz na jaką kolorystykę warto postawić przy zakupie wiosennych włóczek.

Kolory włóczek na wiosnę 

Wiosna sprawia, że z dnia na dzień niemal każdy skrawek zieleni obfituje w bogatą i niezwykle zróżnicowaną paletę barw. Zachwycające zestawienia kolorystyczne tej pory roku stanowią od lat inspirację dla twórców i artystów na całym świecie. Wiosna, to przede wszystkim kolory łąki, a zatem świetnym wyborem będą wszelkie włóczki w odcieniach zieleni: od głębokiego szmaragdu po lekką miętę. Oprócz tego, w wiosennej palecie króluje także kolorystyka polnych kwiatów: ciepłe żółcienie, delikatne błękity, a także stonowane biele i beże.

Bezdyskusyjnym hitem tego sezonu są także wszelkie odmiany fioletu. W trakcie wiosennego dziergania nie może zabraknąć włóczek w kolorze delikatnego bzu, wyciszającej lawendy, a także intensywnej i głębokiej orchidei. Fiolety sprawdzą się szczególnie dobrze w zestawieniu z naturalną zielenią khaki oraz ciepłym kremem. Innymi słowy, wiosna to dobry moment, aby spełnić swoje fantazje o włóczkach w żywych i ciekawych kolorach.

Co dziergać, gdy na sweter już za ciepło? 

Szycie i dzierganie, nie są wcale zajęciami sezonowymi, chociaż często są tak postrzegane. Ręcznymi robótkami można zajmować się przez cały rok, nawet gdy rosnące temperatury i wszechobecne słońce nie pozwalają na siedzenie w domu, a szaliki i czapki idą (na jakiś czas) w odstawkę. Wiosna jest doskonałym momentem na realizacje wszelkich projektów przeznaczonych do dekoracji domu i nie tylko.

Kolorowe podstawki pod kubki i inne gorące naczynia wykonane szydełkiem, rozweselą kuchnie lub staną się barwnym urozmaiceniem stołu w ogrodzie, lub w altance. Podobnie sprawa się tyczy ręcznie robionych firanek, obrusów, a nawet pledów świetnie nadających się na wiosenne pikniki. Coraz większą popularnością cieszą się także letnie biustonosze, lub topy wykonywane na drutach lub szydełkiem.

Tags:

Udostępnij:

Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Posty powiązane

Dodaj komentarz