Pierwszy szalik hand made – jak zacząć dziergać?

7 VELJESTA NATURE - 9 - (Custom)

Dzierganie to wspaniały sposób na wyrażenie swojej kreatywności i stworzenie czegoś wyjątkowego. Bez względu na to, czy jesteś osobą początkującą, czy już doświadczoną, nauka robienia elementów swojej garderoby może być przyjemnym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć na drutach swój pierwszy szalik.

W co się należy zaopatrzyć, chcąc robić na drutach?

Jeśli chodzi o dzierganie, najważniejszą rzeczą, której potrzebujesz, są odpowiednie materiały. Będziesz potrzebował drutów oraz włóczki. Rodzaj i kolor włóczki które wybierzesz, będą zależały od części garderoby, nad którą pracujesz. Na początek swojej przygody nie inwestuj w drogie materiały i najlepiej zacznij od włóczki bawełnianej.

Kluczowym narzędziem, które pozwoli Ci wykonać Twój pierwszy szalik są druty do dziergania. Ponownie, nie kupuj drogich modeli, dodatkowo na sam początek postaw na jedną parę. Wybierz grubsze i gładkie druty, po których włóczka będzie się łatwo przemieszczać. Wśród wielu różnych rodzajów, wybierz te, które są wykonane z metalu lub aluminium. 

Jak wykonać pierwszy szalik na drutach?

Szalik to prosty projekt na początek, dlatego warto od niego zacząć. Nie zniechęcaj się jednak, ponieważ pierwsze kroki w robieniu na drutach mogą być trudne. Kiedy już masz materiały potrzebne do dziergania na drutach, czas nauczyć się podstawowych ściegów i technik tworzenia szalika. Najbardziej powszechną i jedną z prostszych metod jest wybór ściegu francuskiego.

Kiedy już ukończysz swój pierwszy szalik, pamiętaj, by go odpowiednio wykończyć, tak aby wyglądał profesjonalnie i nie rozpadał się przy noszeniu. W tym celu należy wykonać czynność, która nazywana jest zamykaniem oczek. Na koniec możesz do szalika przyszyć guziki lub inne ozdoby.

Tags:

Udostępnij:

Posty powiązane

Dodaj komentarz